در ساختار پیچ استیل ترکیب آهن و کروم دیده می شود. در واقع این کروم و درصد کمی از دیگر ترکیبات فلزی است که از زنگ زدن پیچ استیل پیشگیری می کند. پیچ های استیل به دو گروه 304 و 316 تقسیم می شوند. مقاومت گروه 316 نسبت به زنگ زدن و فرسایش بسیار بیشتر از دیگری است و دلیل آن استفاده از عنصر مولیبدنیوم مولیبدنیت در ساختار آن است.

برای خرید پیچ و مهره با کارشناسان بخش فروش مگا پیچ تماس بگیرید.

دفتر تهران:02165429531

دفتر کرج: 0263462098

انواع پیچ استیل

پیچ ها از نظر ظاهر نامگذاری می شوند و هر پیچ با ظاهر یکسان در جنس های مختلف یافت می شود. پیچ استیل نیز در شکل و فرم های مختلفی ساخته می شود که از پرکاربردترین آنها باید به موارد زیر اشاره کرد

پیچ شش گوش استیل

این پیچ بیشترین کاربرد را در صنعت دارد و قطعات صنعتی که در مجاورت با رطوبت قرار دارند بیشتر با کمک این پیچ ساخته می شوند.

پیچ استیل دو سو و چهار سو

این مدل پیچ استیل در هر خانه و مغازه ای یافت می شود. بیشتر اتصالات ساختمانی و روزمره ما به کمک این پیچ ها انجام می شود. این پیچ ها در اندازه های مختلفی ساخته می شود و تنوع بالایی دارند. تنوع آن را در نوع رزوه، گل پیچ و اندازه آن می توان دید.

پیچ خودکار استیل

پیچ خودکار نیز از مدل ای پرکاربرد در اتصالات می باشد. این پیچ که بر خلاف پیچ دو سو و چهار سو انتهایی تیز دارد برای استحکام نیاز به مهره ندارد. تنوع در اندازه شکل گل پیچ و نوع رزوه آن را به مدل های مختلف تقسیم نموده است.

پیچ تلگرافی

از این پیچ بیشتر در استخرها و حوضچه ها استفاده می شود. مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته و برای نصب نیاز به واشر دارد.  این پیچ نیز در اندازه های مختلف تولید می شود.

پیچ آلن

پیچ های الن نیز تنوع بسیار بالایی دارند و اغلب آن ها از استیل نیز ساخته می شود. در مکان هایی که امکان استفاده از آچار و پیچ گوشتی نیست پیچ آلن به کمک ما می آید. این پیچ ها با مهره مستحکم می شوند.

پیچ متری

برای اتصال دو ورقه از پیچ متری استفاده می شود. پیچ متری علاوه بر فولاد از استیل نیز ساخته می شود تا در اتصال ورقه هایی که در مجاورت رطوبت و مواد شیمیایی هستند به مشکل نخورید.

استاندارد پیچ استیل

همانطور که گفته شد پیچ استیل را در دو گروه 304 و 316 تقسیم بندی می کنند. اما گروه جدید به نام 316L نیز در بازار موجود می باشد که نسبت به مدل 316 مقاومت بیشتری در برابر رطوبت داشته و در صنایع دریایی از آن استفاده می شود. پیچ و مهره ها علاوه بر این اعداد به دو گروه A2 و A4 نیز تقسیم می شوند. این حروف نشان دهنده گرید آلیاژی پیچ استیل است که مدل A4 از لحاظ ساختار مستحکم تر از مدل A2  می باشد. گریدهای پیچ استیل بین اعداد 50، 70 و 80 متفاوت است. پرکاربردترین گرید پیچ و مهره متعلق به گرید 70 و 80 می باشد. این اعداد نشان دهنده تنسایل یا قابلیت تحمل فشار کششی در پیچ است. تنسایل پیچ استیل گرید 70 یعنی این پیچ تا 700 مگاپاسکال توانایی تحمل بار دارد. شاید کمی دانستن این اعداد و حروف گیج کننده باشد اما در بورس پیچ و مهره استیل خرید محصولات با وسواس بسیار زیادی انجام می شود. شما به عنوان خریدار باید دقیقا مشخصات محصول مورد نیاز خود را دانسته و سفارش دهید.  به صورت کلی باید گفت که پیچ استیل 316 A4 با گرید 80 مقاومترین نوع پیچ استیل می باشد. این مقاومت هم از لحاظ نیروی کششی و هم از لحاظ مقاومت در برابر رطوبت می باشد.

خرید پیچ استیل

در زمان خرید پیچ استیل ابتدا باید توقع شما از میران مقاومت در برابر رطوبت ارزیابی شود. در ادامه باید مقاومت آلیاژی و تنسایل مورد بررسی قرار گیرد. بعد از محاسبه این مقادیر، اندازه پیچ و مهره و نوع آن تعیین می شود. مگاپیچ به عنوان وارد کننده پیچ و مهره استیل تنوع بالایی از این محصول را تولید کرده و روانه بازار نموده است. فروشگاه اینترنتی مگاپیچ به مرکز فروش پیچ و مهره استیل تبدیل شده و علاوه بر انواع پیچ فولادی اقدام به فروش پیچ و مهره استیل نیز نموده است. تلاش این مجموعه حذف واسطه ها و رسیدن محصول با قیمت واقعی به دست مصرف کننده واقعی است. در این فروشگاه می توانید ابتدا مشخصات پیچ استیل مورد نظر خود را بررسی کرده و با مشاهده لیست قیمت پیچ و مهره استیل، بهترین گزینه را انتخاب و سفارش دهید.