مهره ها و پیچ ها نقش اساسی در طراحی و ساخت میلیون ها محصول در سراسر جهان دارند. از پروژه‌های ساده خانگی تا پیشرفته‌ترین موتورهای هوانوردی روی کره زمین، مهم است که بدانید کدام مهره‌ها و پیچ‌ها را بخرید و چگونه از آنها به درستی استفاده کنید.

یک پیچ و مهره و واشر ایده آل برای طیف وسیعی از اهداف موجود است. بنابراین مهم است که نیازهای خود را تعیین کنید و آنها را با اتصال دهنده های صحیح مطابقت دهید.

ابتدا نوع موادی را که قصد دارید به هم متصل کنید را در نظر بگیرید. سپس ضخامت ماده، وزن و استحکام مورد نیاز اتصال را در نظر بگیرید. همچنین در نظر بگیرید که آیا آنها باید در داخل یا خارج از خانه استفاده شوند.

مانند همه ابزارها و لوازم جانبی، همه بست ها برای دوام یا حتی انجام درست کار ساخته نشده اند. بنابراین فشار بیش از حدی را که احتمالاً مهره و پیچ تحت آن قرار دارند، در نظر بگیرید که کیفیت را در اولویت قرار می دهد.

جنس پیچ و مهره ها در اصفهان

چه ماده ای برای انتخاب بهتر است؟

مواد پیچ و مهره ها معمولاً بر اساس خواص مکانیکی، پتانسیل برای عملیات پس از ساخت، کارایی هزینه و چند ملاحظات دیگر انتخاب می شوند. با این حال، اینکه کدام ماده برای کاربرد شما بهترین است، واقعاً بستگی به این دارد که به چه چیزی و مکان اتصال بست نیاز دارید. در کاربردهای حیاتی که در معرض دماهای شدید یا محیط‌های خورنده قرار می‌گیرند، بهتر است ماده‌ای را انتخاب کنید که قوی باشد، بتواند دما را تحمل کند و مقاومت به خوردگی خوبی داشته باشد.

سایر محصولات: خرید سیم بکسل

آلومینیوم

آلومینیوم یک انتخاب مواد بسیار محبوب و مقرون به صرفه است که تطبیق پذیری زیادی را برای تولید کنندگان فراهم می کند. به تنهایی یک انتخاب عالی برای سبک وزن، استحکام کمتر، کاربردهایی است که به مواد نیاز دارند تا مقاومت خوبی در برابر خوردگی داشته باشند. اگر آلومینیوم با سایر آلیاژهای فلزی ترکیب شود، آلومینیوم می تواند استحکام فولاد را داشته باشد اما با کسری از وزن.

برنج و برنز

برنج، آلیاژی از مس و روی، رایج ترین آلیاژ بر پایه مس است که برای تولید بست ها استفاده می شود. مقاومت مناسبی در برابر خوردگی ایجاد می کند، نسبتاً ارزان است و خواص هدایت الکتریکی خوبی دارد. برنز، آلیاژی از قلع و مس، مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارد. هر دوی اینها رنگ زرد متمایل به قرمز جذابی را ارائه می دهند.

فولاد

فولاد یک فلز اتصال دهنده محبوب است و در اشکال و استحکامات مختلفی مانند فولاد آلیاژی، فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ و بسیاری دیگر وجود دارد. خواص مقاومت در برابر خوردگی و استحکام مکانیکی فولاد باعث می شود که این ماده برای اتصال دهنده ها بسیار مطلوب باشد. استحکام مکانیکی از حدود 50ksi (کیلو پوند بر اینچ مربع) تا 300ksi متغیر است.

تیتانیوم

تیتانیوم یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت بست است، به ویژه برای کاربردهای ضربه بالا. وزن کم، استحکام بالا و همچنین مقاومت باورنکردنی در برابر خوردگی و سایش را فراهم می کند.

آیا به واشر نیاز دارم؟

اگرچه در برخی موارد از نظر فنی اختیاری است، استفاده از واشر تقریباً همیشه توصیه می شود. واشرها همراه با مهره‌ها و پیچ‌ها برای هدف اصلی توزیع بار استفاده می‌شوند و اطمینان حاصل می‌کنند که قطعات یا مواد به طور محکم به هم چسبیده‌اند بدون اینکه آسیبی به سطوح آنها وارد شود.

واشرها همچنین می توانند به عنوان جداکننده استفاده شوند، در حالی که سایر انواع واشر برای جذب لرزش و محافظت از محصول یا جزء در برابر آسیب طراحی شده اند. واشرهایی نیز وجود دارند که با در نظر گرفتن عایق رطوبتی طراحی شده اند که اغلب در لوله کشی و تاسیسات لوله کشی استفاده می شود.

راهنمای خرید پیچ و مهره در اصفهان

هنگامی که به دنبال پیچ و مهره هستید، انواع مختلفی از مغازه های پیچ و مهره فروشی در اصفهان را مشاهده خواهید کرد. کدام پیچ و مهره برای ساخت ساختمان بهتر است؟ از چه پیچ و مهره ای برای مونتاژ اسباب بازی در فضای باز استفاده می شود؟ ما انواع رایج پیچ‌ها، زمان استفاده از آنها را به شما نشان می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم مهره و واشر مناسب را برای ایجاد یک اتصال قوی انتخاب کنید.