پیچ و مهره ها اجزای کوچکی هستند که باعث می‌شوند ماشین آلات و اجزا به طور منظم در کنار هم قرار بگیرند. اکثر پیچ ها راست گرد هستند، بدین معنا که به سمت راست بسته می‌شوند. اما در تولید و ساخت برخی پیچ ها نیز از چپ گرد استفاده می‌کنند. یعنی پیچ به سمت چپ بسته می‌شود. یکی از دلایل مهم در تولید و ساخت پیچ چپ گرد عدم باز شدن پیچ در برخی دستگاه ها مانند سنگ فرز، قطعات خودرو، ماشین لباسشویی و سانتریفیوژ است.

 

برای استعلام قیمت و خرید انواع پیچ و مهره با کارشناسان مگا پیچ تماس بگیرید.

دفتر تهران:02165429531

دفتر کرج: 0263462098

 

پیچ چپ گرد

استاندارد ساخت پیچ ها به صورت راست گرد است اما در برخی مواقع با توجه به نوع نیاز و نوع کاربرد پیچ نیاز است از پیچ چپ گرد استفاده کرد. همانطور که در نوشته فوق ذکر کردیم در موارد خاص از پیچ چپ گرد استفاده می‌شود. سوالی که مطرح می‌شود این است که پیچ چپ گرد چه کاربردی دارد ؟ یکی از معایب استفاده از پیچ های راست گرد این است که به راحتی باز می‌شوند و در برخی صنایع نمی‌توان از این نوع پیچ ها استفاده کرد. شل شدن پیچ و باز شدن آن در برخی صنایع ممکن است خطرآفرین باشد، بنابراین از پیچ چپ گرد به منظور سفت شدن اتصالات استفاده می‌شود.

خرید پیچ چپ گرد

تشخیص چپ گرد بودن پیچ

  • برای تشخیص چپ گرد بودن پیچ می‌توانید به علامت اختصاری روی پیچ توجه کنید. اگر روی پیچ LH نوشته شده باشد بدین معناست پیچ چپ گرد است. اما اگر از RH استفاده شده بود به معنای راست گرد بودن پیچ است.
  • برای تشخیص پیچ چپ گرد (Left-hand) می‌توانید از مهره استفاده کنید. مهره را درون پیچ انداخته و بپیچانید، اگر پیچش پیچ مخالف عقربه های ساعت بود بدین معناست که این پیچ، پیچ چپ گرد است.

خرید پیچ چپ گرد

همانطور که می‌دانید در ساخت پیچ ها از متریال مختلف مانند گالوانیزه، آهن و… استفاده می‌شود. همچنین یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت پیچ ها، نوع گرید آن است. با توجه به جنس به کار رفته در تولید پیچ و نوع پیچ، قیمت پیچ چپ گرد متفاوت است. بنابراین برای خرید پیچ چپ گرد و اطلاع از قیمت آن می‌توانید با کارشناسان بخش فروش مگا پیچ تماس حاصل فرمایید.