نوعی پیچ که امروزه درصنایع ساختمانی و سازه های فلزی استفاده فراوانی دارد پیچ 8.8 نام دارد این پیچ که از خانواده پیچ های شش ضلعی به شمار می رود را با نام پیچ خشکه نیز می شناسند علت نام گذاری این محصول گرید و سایز آن است درواقع می توان گفت گرید هر پیچ بیانگر میزان سختی و استحکام آن می باشد بطور مثال میزان سختی پیچ 8.8 نسبت به گریدهای پایین تر از آن بیشتر و نسبت به گرید های بالاتر کمتر است و بطور کلی این پیچ را از نظر میزان استحکام می توان در دسته پیچهای نسبتا مقاوم قرار داد. مواد تشکیل دهنده این محصول فسفر، کروم، منگنز، گوگرد و کربن است اما عامل اصلی که میزان استحکام و سختی پیچ را تعیین میکن میزان کربن به کار رفته در مواد تشکیل دهنده است. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع پیچ به فروشگاه آنلاین پیچ و مهره مگا پیچ مراجعه کنید. 

آنچه که باعث تفاوت بین پیچ خشکه یا همان پیچ 8.8 با سایر محصولات می‌شود علاوه بر طول و اندازه رزوه، گل پیچ یا همان مکان قرار گرفتن ابزار برای چرخاندن پیچ و میزان مواد به‌کار رفته در محصول می‌باشد که در همین متن  تاثیر آن را بر میزان سختی پیچ مورد بررسی قرار دادیم.

پیچ گرید 8.8 چیست؟

همانطور که تا به اینجای مقاله متوجه شدید، میزان مقاومت و سختی پیچ را با استفاده از گرید به کار رفته در آن مشخص می کنند. منظور از گرید میزان متریال به کار رفته در پیچ و مهره است که براساس آن می توان مشخص نمود که که این محصول برای چه نوع کاربردی مناسب است.

پیچ گرید 8.8 از نوع خشکه بوده و در دسته پیچ شش گوش قرار می گیرد. گرید 8/8 جز پرکاربرد ترین محصولات مگاپیچ است و از مقاومت متوسط رو به بالا برخوردار است؛ آنها در محیط هایی که دمای شدید دارند عملکرد خوبی ندارند. برای استفاده از مهره نیز می بایست مهره و واشر با گرید متناسب با آن پیچ استفاده نمود. برای مثال در صورتی که قصد دارید از پیچ گرید 8/8 استفاده کنید نیاز است تا از مهره 8.8 همراه با این محصول استفاده نمایید.

پیچ 8.8 خشکه

مشخصات فنی پیچ خشکه 8.8

پیچ های سر شش گوش کلاس 8.8 از فولاد کربن متوسط ساخته شده و عملیات حرارتی شده است. پیچ های کلاس 8.8 استحکام کششی بیشتری نسبت به پیچ های کلاهک کلاس 4.6، 4.8 و 5.8 دارند.

در خصوص متریال به کار رفته در پیچ 8.8 باید گفت این نوع محصول در مقایسه با نوع 10 دارای مقدار کربن کمتری است و تنها تفاوت آن با پیچ های 8.8 شش گوش در جنس فولاد کربن به کار رفته است. بعنوان مثال کربن به کار رفته در گرید 5.8 به نسبت نوع 8.8 آن کمتر بوده و درجه مقاومت آن نیز به نسبت کمتر است. نوع مواد به کار رفته در این محصول میزان استحکام یا همان درجه تنش تسلیم آن را مشخص می کند. با توجه به نوع گرید و متریال به کار رفته نوع کاربرد آن نیز مشخص می شود. بعنوان مثال برای سوله سازی ساختمان از گریدهای بالاتر این محصول استفاده می شود. با توجه به توضیحات گفته شده در این بخش می توان گفت که گرید 8.8 میزان درجه سختی پیچ را مشخص می‌کند. در ادامه تصویری از جدول مربوط به پیچ 8.8 را مشاهده خواهید نمود.

  • کیفیت بالا
  • تمام رزوه
  • ساخته شده از فولاد با کشش بالا درجه 8.8

مطالب بیشتر: پیچ خودکار

 

جدول استادارد پیچ 8.8

مطالب بیشتر: خرید پیچ خشکه

مقایسه پیچ 8.8 و سایر پیچ ها

اگر بخواهیم پیچ 8.8 رو با سایر پیچ ها مقایسه کنیم می توانیم به مواردی از جمله: طول رزوه پیچ، گل پیچ و مقدار مواد بکار رفته در ساخت پیچ اشاره نمود. طول رزوه و گل پیچ 8.8 در مقایسه با سایر پیچ های شش گوش تفاوتی ندارد. اما تفاوت  پیچ 8.8 با سایر پیچ ها از جمله پیچ های دارای گرید پایین تر در جنس و میزان مواد بکار رفته در ساخت آن است.

عوامل موثر برقیمت پیچ گرید 8.8

یکی از عوامل موثر بر قیمت انواع پیچ و مهره نوع گرید آن است. هر چقدر گرید پیچ بیشتر باشد طبیعتا قیمت آن نیز بیشتر می شود. علت این امر این است که عدد گرید پیچ بیشتر باشد مقاومت و درجه تنسایل آن نیز بیشتر است.

نحوه خرید پیچ 8.8 از مگاپیچ

چنانچه قصد خرید پیچ 8.8 را دارید هم اکنون می توانید با کارشناسان بخش فروش ما در مگاپیچ تماس بگیرید. لازم به ذکر است که پیچ خشکه 8.8 جز دسته پیچ هایی شش گوش محسوب می شود و کاربرد بسیاری در صنایع ساختمانی و صنعتی دارد.

منابع: aftfastenersorbitalfasteners