پیچ خودکار چیست؟ پیچ خودکار از جمله پیچ های پرکاربرد است که بدون نیاز به مهره بیشتر جهت اتصال اشیا به دیوار استفاده می شود. این پیچ ظاهری متفاوت از پیچ های معمول مورد استفاده در صنعت دارد. تنوع شکل ظاهری، اندازه، نوع گل پیچ و متریال به کار رفته در ساخت تولید این پیچ را با تنوع بسیار زیادی مقدور نموده است. با نگاهی اجمالی به اطراف می توانید مشاهده کنید که حتی در اسباب بازی کودکتان نیز از پیچ خودکار استفاده شده است. تفاوت پیچ خودکار و معمولی در چند نکته است که از مهمترین آنها می توان به شکل ظاهری و عدم نیاز این پیچ به واشر اشاره داشت.

برای خرید پیچ و مهره ارزان با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران:02165429531

دفتر کرج: 0263462098

 

تفاوت پیچ خودکار و معمولی

با تحقیق در مورد پیچ های معمولی و خودکار می توان دید که  نوک پیچ خودکار تیز بوده و جزء پیچ ها دندانه درشت است. دندانه مثلثی بودن این پیچ این امکان را به شما می دهد که برای اتصال تکه های چوبی و پلاستیکی نیز از آن استفاده کنید. گل این پیچ در مدل های چهارسو، دوسو، شش گوش و ستاره ای طراحی می شود و این شما هستید که با توجه به محل نصب و شرایط، مدل پیچ را انتخاب می کنید. این پیچ در صورت نیاز به نصب در دیوار به رولپلاک نیاز خواهد داشت.

کاربرد پیچ های خودکار چیست

همانطور که می دانید کاربرد پیچ خودکار و معمولی برای اتصال قطعات به هم و نصب بعضی قطعات روی یک سطح ثابت است. کاربرد پیچ خودکار در صنایع مختلف بسته به گرید، اندازه، متریال استفاده شده در ساخت و شکل ظاهری گل آن متفاوت است. این پیچ بیشتر  با استیل و آهن ساخته می شود و مدل های فولادی آن نیز کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارد مدل های استیل آن 304 و 316 است. کاربرد پیچ های خودکار در صنایع MDF و چوب بیشتر از دیگر صنایع است. به دلیل تیز بودن نوک آن به راحتی می تواند چوب را برش داده و اتصالات مقاومی ایجاد کند.

کاربرد پیچ های خودکار

از پیچ خودکار با گل دو سو و چهار سو برای اتصال قطعات به دیوار نیز استفاده می شود. البته با کمک رولپلاک. این پیچ به دلیل گل سرخزینه خود به راحتی با پیچ گوشتی باز و بسته می شود، مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی دارد و تنوع سایز، آن را به محبوبترین پیچ تبدیل نموده است. این پیچ را می توان در استاندارد  din97 مشاهده نمود.

در صورتی که در اتصال قطعات امکان استفاده از پیچ گوشتی مقدور نبود میتوانید از انواع پیچ خودکار سرستاره ای استفاده کنید که به کمک آچار آلن باز و بسته می شود. این پیچ نیز در صنعت کاربرد داشته و در استانداردهای  din6928 یا iso7053 تولید می شود.

کلام آخر

مگا پیچ تولید کننده انواع پیچ و مهره با تولید انواع پیچ خودکار محصولات خود را تکمیل نموده است. تنوع بسیار بالای پیچ خودکار گاه شما را در انتخاب مردد می کند اما این فروشگاه اینترنتی با معرفی انواع پیچ خودکار و ارائه لیست قیمت و تضیح مختصر درباره هر کدام از مدل ها شما را در انتخاب بهتر کمک می کند. در ضمن می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما بهره بگیرید.