استفاده از پیچ و مهره پالایشگاهی در صنعت نفت و گار از گذشته دور رواج داشته است. کاربرد پیچ و مهره پالایشگاهی برای اتصال خطوط لوله، شیرالات، تجهیزاتی که در چاه های نفت نصب می شود و … است. استفاده از پیچ مهره به دلیل استحکام بالای اتصال، مقاومت بالای پیچ و مهره در برابر شرایط بد آب و هوایی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و … بیشتر از دیگر انواع اتصالات در صنعت نفت و گاز رواج دارد.  این پیچ ها نسبت به دیگر انواع پیچ ارتفاع و قطر بیشتری دارند به اصطلاح اهل فن، گوشت دارتر هستند. در ساخت این پیچ ها بیشتر از استاندارد  ASTM A193 و iso و A194 استفاده می شود.

برای استعلام قیمت و خرید پیچ و مهره ارزان با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید.

دفتر تهران:02165429531

دفتر کرج: 0263462098

معرفی انواع پیچ و مهره پالایشگاهی

پیچ و مهره پالایشگاهی بیشتر از انواع استاد بولت و پیچ شش گوش انتخاب می شود. این پیچ ها که به پیچ های شرکت نفتی نیز معروف هستند در دو مدل رزوه تولید می شوند، پیچ و مهره روزه اینچی و میلیمتری که پرکاربردترین آنها پیچ و مهره های رزوه اینچی هستند. در میان این دو مدل پیچ استاد بولت بیشتر مورد توجه مهندسین ساخت تجهیزات پالایشگاهی قرار دارد.

 • پیچ استاد بولت

پیچ استاد بولت به عنوان پرکاربردترین نوع پیچ و مهره در صنعت نفت و گاز در استاندارد  ASTM A193 ساخته می شود. این مدل پیچ از هر دو طرف با مهره مستحکم می شود و از این رو باید به هر دو طرف اتصال دسترسی داشته باشید تا بتوانید با بستن مهره های به اتصال استحکام بخشید. این پیچ ها را با نام پیچ متری نیز شناخته می شود. این محصول با توجه به شرایط آب و هوایی، دمای محیط و درصد رطوبت موجود در هوا و مهمتر از همه فشاری و باری که به آن وارد می شود انتخاب می شوند. خوشبختانه این پیچ و مهره در گریدهای مختلفی تولید می شود و دست مهندسین و صنعتگران در انتخاب گزینه مناسب باز است. از پرکاربردترین گریدهایی که در پالایشگاه ها استفاده می شود می توان به L7M  ، L7 ، B16 ، B8M ، B8 ، B7M و B7 اشاره کنیم.

 • پیچ شش گوش

همانطور که گفته شد علاوه بر پیچ استاد بولت از پیچ شش گوش نیز در پالایشگاه ها استفاده می شود. در پالایشگاه ها اصولا از پیچ خشکه فولادی با گرید 8.8 و پیچ HV با گرید 10.9 و 12.9 استفاده می شود. این محصولات به دلیل وجود کربن بالا در ساختارشان مقاومت بالایی در برابر فشار داشته و تنسایل بالایی دارند.

هر دوی این گروه پیچ باتوجه به شرایط آب و هوایی و خورندگی مواد شیمیایی که با آن در ارتباط هستند باید روکش و آبکاری مناسبی داشته باشند. در آبکاری پوشش پیچ های پتروشیمی و پالایشگاهی از موادی همچون آبگاری گالوانیزه گرم، آبکاری کادمیوم کرومات، روکش داکرودمات و روکش PTFE استفاده می شود. برای خرید پیچ و مهره شش گوش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 • مهره چشمی

مهره چشمی نوعی از مهره هایی با سر حلقه دار هستند. از این مهره چشمی برای دریافت قلاب یا طناب استفاده می شود. مهره های چشمی برای انواع مختلف کاربردها درجه بندی می شوند و بیضی یا گرد هستند. مهره چشمی را از نظر متریال ساخت می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • آلومینیوم
 • برنجی
 • برنز
 •  فولاد
 • فولاد سخت شده
 • فولاد ضد زنگ
 • تیتانیوم
 • آلیاژهای اختصاصی

خرید پیچ پالایشگاهی

پیچ و مهره پالایشگاهی اغلب در شرایط بد و آب و هوایی نصب می شوند، این محصولات اکثرا در معرض برخورد با مواد شیمیایی هستند و فشار زیادی به هر کدام این تجهیزات وارد می شود. تنوع بالای پیچ پالایشگاهی خرید و انتخاب آن را پیچیده می نماید. مهندسین در زمان نصب تجهیزات و اتصال آنها به هم، شرایط آب و هوایی، فشار وارده بر پیچ و مهره، مواد شیمیایی و آلاینده هایی که پیچ و مهره با آن در ارتباط هستند و … را بررسی کرده از بین انواع پیچ و مهره در گریدهای مختلف و روکش های متفاوت بهترین گزینه را انتخاب می نمایند. فروشگاه اینترنتی مگا پیچ به عنوان تولید کننده انواع پیچ و مهره پالایشگاهی اقدام به فروش اینترنتی محصولات خود نموده است.

خرید پیچ و مهره پالایشگاهی

تا کنون در مورد خرید پیچ پالایشگاهی و انواع آن صحبت کردیم، اما همه انواع پیچ پالایشگاهی برای استحکام نیاز به مهره دارند. مهره پالایشگاهی اصولا مهره شش گوش با استاندارد A194 انتخاب شده و پرکاربردترین مهره ها در صنعت پتروشیمی شامل دو گرید H2  و HM2 می شوند. البته با توجه به نوع پیچ، از دیگر انواع مهره نیز ممکن است در این صنعت استفاده شود ما در این مقاله به پرکاربردترین موارد اشاره نموده ایم. در ادامه لیست قیمت پیچ و مهره پالایشگاهی که توسط مگاپیچ تولید و به فروش می رسد را ارائه می دهیم. مگا پیچ تلاش دارد با فروش اینترنتی این محصولات، واسطه های را کاهش داده و انواع پیچ و مهره را با قیمت مقرون به صرفه به دست تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی برساند.