پیچ‌ها و مهره‌ها به دلیل اینکه نقش بسیار مهمی در صنعت ایفا می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. این اهمیت را می‌توان در جنس، طراحی و بسیاری جنبه‌های دیگر مشاهده کرد. از جمله یکی از پرطرفدارترین موارد در بین مصرف‌کنندگان بازار می‌توان به پیچ‌های گالوانیزه اشاره کرد. پیچ‌های گالوانیزه گزینه‌ای بسیار ایده‌آل برای استفاده در محیط‌های مرطوب و خورنده هستند.

چرا که استفاده از انواع پیچ و مهره‌ گالوانیزه باعث می‌شود تا محیط مرطوب و خورنده اثر تخریبی بر روی آن‌ها نگذاشته و تا حد زیادی در هزینه‌های جانبی مربوط به تعویض و تعمیر قطعات صرفه‌جویی شود. امروزه کاربران می‌توانند دو نوع رایج از این ابزار‌آلات را با نام‌های پیچ و مهره گالوانیزه سرد و پیچ و مهره گالوانیزه گرم را از بازار خریداری کنند. هر یک از این موارد دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود بوده و به منظورهای گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

برای استعلام قیمت و خرید پیچ و مهره با کارشناسان فروش مگاپیچ تماس بگیرید.

02165429531

02634620982

مشخصات پیچ و مهره گالوانیزه

 

پیچ گالوانیزه چیست؟

پیچ ها و مهره های گالوانیزه اتصالاتی هستند که تحت فرآیند گالوانیزه قرار گرفته اند و در آن لایه ای از روی بر روی سطح فلز اعمال می شود. این فرآیند به محافظت از پیچ‌ها و مهره‌ها در برابر خوردگی کمک می‌کند و آنها را برای استفاده در محیط‌های بیرونی یا محیط‌های خشن که ممکن است در معرض رطوبت، نمک یا سایر عناصر خورنده باشند، مناسب می‌سازد.

پیچ و مهره گالوانیزه معمولاً در ساخت و سازها مانند مونتاژ ساختمان های فلزی، پل ها و سایر پروژه های زیربنایی استفاده می شود. آنها همچنین در کاربردهای دریایی مانند اسکله قایق ها و اسکله ها و همچنین در محیط های کشاورزی و صنعتی استفاده می شوند.

توجه به این نکته ضروری است که پیچ گالوانیزه برای استفاده در کاربردهایی که در معرض اسیدها، قلیایی ها یا سایر مواد شیمیایی قرار می گیرند توصیه نمی شود، زیرا این موارد می توانند باعث خراب شدن پوشش روی و به خطر افتادن استحکام بست شوند. علاوه بر این، اطمینان از سازگاری پیچ‌ها و مهره‌ها با موادی که با آن‌ها استفاده می‌شود، مهم است، زیرا مواد مختلف می‌توانند باعث خوردگی گالوانیکی شوند.

انواع پیچ و مهره گالوانیزه

پیچ و مهره گالوانیزه با توجه به پروسه ساخت به دو نوع کلی دسته‌بندی می‌شوند. این پروسه ساخت مربوطه به بخش آبکاری شده و تاثیر بسیار زیادی در ویژگی‌های نهایی به دست آمده پیچ و مهره خواهد داشت. طبق این گفته انواع پیچ و مهره گالوانیزه عبارتند از:

خرید پیچ گالوانیزه

مطالب بیشتر: معرفی و بررسی مشخصات پیچ 8.8

پیچ و مهره گالوانیزه سرد

پیچ و مهره گالوانیزه سرد نام خود را از نوع آبکاری انجام شده بر روی پیچ‌ها و مهره‌ها گرفته است. به این صورت که در آن از روی با درصد خلوص بالا (در حدود بالای ۹۲٪) استفاده می‌شود. در نتیجه لایه‌ای مقاوم در برابر خوردگی‌ها و خراشیدگی‌ها بر روی آن‌ها تشکیل می‌شود.

پیچ و مهره گالوانیزه گرم

در نوع دوم که پیچ و مهره گالوانیزه گرم نام دارند نیز از نشاندن لایه‌ای ضخیم از فلز روی بر روی پیچ‌ها و مهره‌ها استفاده می‌کنند. اما محیط و شرایط لازم برای این کار باعث شده‌اند تا این دسته از پیچ‌ و مهره‌ها مقاومت سطحی بسیار بالایی را به دست بیاورند. اما از طرفی دیگر سختی و مقاومت آن‌ها در مقایسه با گالوانیزه سرد کاهش می‌یابد.

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان متوجه شد هر یک از انواع پیچ و مهره گالوانیزه دارای ویژگی‌ها و خواص خاص خود هستند. علاوه بر آن هر دو نوع نام برده شده خود به تنهایی دارای انواع مختلفی می‌باشند. به عنوان مثال ضخامت لایه آبکاری شده تفاوت داشته و این خود تصمیم‌گیری و انتخاب را برای خریدار سخت می‌کند. بنابراین قبل از انتخاب و خرید بهتر است تا شرایط محیط کار خود را سنجیده و نوع مناسبی را انتخاب کنید. شرکت ما به عنوان یکی از پیش کسوت‌ها  در زمینه فروش پیچ گالوانیزه گرم و فروش پیچ گالوانیزه سرد می‌توانند به بهترین نحو شما را در تصمیم‌گیری صحیح کمک کنند.

پیچ و مهره گالوانیزه گرم

قیمت پیچ و مهره گالوانیزه

قیمت پیچ و مهره گالوانیزه به فاکتورها و عوامل مختلفی مثل کیفیت مواد اولیه، برند و شرکت تولید کننده پیچ و مهره گالوانیزه و … بستگی دارد. اما در حالت کلی بر حسب وزن آن‌ها محاسبه می‌شود. اگر قصد خرید دارید می‌توانید جهت اطلاع از قیمت پیچ و مهره گالوانیزه کیلویی و همچنین قیمت پیچ و مهره گالوانیزه گرمی با یکی از مسئولان فروش ما در ارتباط باشید.

گرید پیچ گالوانیزه

درجه و گرید پیچ و مهره های گالوانیزه بستگی به نوع مواد مورد استفاده در ساخت پیچ دارد. گریدهای رایج پیچ و مهره های گالوانیزه شامل گرید 2، گرید 5، گرید 8 و A307 می باشد.