پیچ شش گوش hv از مستحکم­ترین انواع پیچ و مهره در صنایع است. دلیل این استحکام شکل شش گوش این پیچ، گل بزرگ و شفت یا بدنه کوتاه آن است. فرم ساخت پیچ hv باعث شده است که این پیچ در برابر نیروهای برشی و کششی بیشترین مقاومت را داشته باشد. از این رو بیشترین کاربرد پیچ hv در ساختمان­ سازی است. از آن جایی که اسکلت بندی ساختمان­ ها و پل ها زیر فشار بسیار زیاد هستند، تنها این مدل پیچ است که می­تواند این فشار را دفع نماید. البته این پیچ در سایزهای کوچکتر در صنایع خودروسازی نیز کاربرد دارد.

مشخصات پیچ اچ وی

 

برای استعلام قیمت و خرید انواع پیچ شش گوش اچ وی با کارشناسان بخش فروش مگا پیچ تماس حاصل فرمایید.

دفتر تهران:02165429531

دفتر کرج: 0263462098

 

استاندارد پیچ hv

همه پیچ و مهره­ های موجود در جهان طبق چند استاندارد جهانی ساخته می­ شوند. این استانداردها انواع پیچ را با توجه به ویژگی­ های تقسیم ­بندی می­کند. استانداردهایی که در ایران مورد استفاده قرار می ­گیرند شامل استاندارد DIN، ASTM و ISO هستند. استانداردهای پیچ hv نیز DIN 6914،  ASTM A490 و  ISO 7412 را شامل می شود. به عبارتی تنها پیچ هایی که طبق این استانداردها ساخته شده باشند قابلیت استفاده از صنایع ساختمان­ سازی، راه ­سازی، پل­ سازی و خودروسازی را دارند. در استاندارد DIN پیچ ­ها در چند گرید تقسیم­ بندی می­شود. این گریدها با اعداد 8.8، 10.9 و 12 مشخص می ­شوند. البته اعداد کوچکتری نیز برای گریدبندی وجود دارد که مربوط به پیچ ­های استیل می­ شود. پرکاربردترین انواع پیچ اچ وی، پیچ hv با گرید 10.9 است. پیچ­ های این گرید مقاوم­ترین انواع پیچ­ ها هستند و فشاری حدود 900 مگاپاسگال را تحمل می­کنند. در متریال پیچ­های گرید 10.9 مقدار بیشتری کربن استفاده شده و به ترکیب اصلی آن ها مقداری فسفر، گوگرد، منگنز، فلز بور و کروم نیز اضافه شده است. از این رو مقاومت این محصول در برابر فشار بیشتر از گریدهای دیگر است. برای خرید پیچ و مهره کیلویی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

استاندارد پیچ hv

برای مشاهده جدول استاندارد به صورت pdf کلیک کنید.

 

سایز پیچ hv

انواع پیچ hv را می­ توان در سایزهای M12 تا M36 یافت. تنها مشکلی که در زمان استفاده از سایز پیچ hv به وجود می­ آید عدم تطابق سایز پیچ و مهره با آچار مربوطه است. برای مثال برای باز کردن پیچ hv در سایز M35 باید از آچار سایز 40 استفاده نمود. عدم استاندارد تنها در گل پیچ hv نیست بلکه اندازه بدنه در انواع پیچ نیز از یک استاندارد پیروی نمی­کند و تولیدات شرکت­ های مختلف، در سایزهای مختلفی ارائه می­ شود.

 

محصولات بیشتر: خرید پیچ آلن

 

کاربرد پیچ hv

پیچ hv یکی از پرکاربردترین انواع پیچ در صنعت است. این پیچ در مواردی که اصطکاک بین اتصالات زیاد است استفاده می­شود؛ چرا که قدرت تحمل نیروی کششی در این پیچ بالاست. از این پیچ بیشتر در پروژه ­های ساختمان­ سازی و نصب تیرآهن و اسکلت فلزی ساختمان­های بلند استفاده می­شود. اما این تنها کاربرد پیچ hv نیست و از آن در راه­سازی، نیروگاه­ها، دکل ­های فلزی، پل­ های فلزی، صنعت خودروسازی و ماشین­ آلات سنگین نیز کاربرد دارد. همانطور که مشاهده می­کنید این پیچ در صنایع سنگین و پروژه­ های بزرگ ساختمان­سازی کاربرد دارد.

جنس و متریال پیچ اچ وی

بسته به استاندارد و گرید پیچ متریال مختلفی در ساخت آن ها به کار می­رود. اما پیچ اچ وی به پیچ خشکه نیز معروف است. پیچ خشکه پیچی است که در ساخت آن از فولاد استفاده شده است. اما پیچ hv با پوشش داکرومات و گالوانیزه سرد و گرم نیز می­ توانید خریداری کنید.

خرید اینترنتی پیچ اچ وی

محصولات بیشتر: خرید پیچ آهنی

 

مهره hv

مهره HV در گرید 10.9 تولید می شود و دارای استاندارد : DIN 6915 , ISO 7414 , ASTM A 563 است. مهره اچ وی در تمامی سایز ها در فروشگاه آنلاین مگا پیچ موجود می باشد. برای خرید مهره hv با ما تماس حاصل فرمایید. 

لیست قیمت پیچ hv

انواع پیچ اچ وی با توجه به ابعاد، سایز، گرید و کاربرد با هم متفاوت است. به هر میزان که ابعاد پیچ اچ وی بزرگتر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. به جرات می­توان گفت گران قیمت­ترین انواع پیچ  اچ وی، مربوط به پیچ hv گرید 10.9 می­شود. اما گریدهای دیگری همچون 8.8 و پایینتر از آن ارزان قیمت­ تر هستند. در ادامه لیست قیمت پیچ hv ارائه می ­شود تا بتوانید با توجه به نیاز بهترین انتخاب را داشته باشید.